ProZorro.Sale – надійна платформа онлайн аукціонів з продажу майна


Проект «ProZorro.Sale» запущений в роботу в 2016 році. Представляє собою онлайн-платформу, де шляхом торгів продається та здається в оренду державне, комунальне майно, активи приватних підприємств, банківських установ, що ліквідуються. Адміністратором електронної платформи виступає державне підприємство «Прозорро.Продажі».

Подробиці функціонування проекту, можливості платформи та актуальні зміни у відкритому доступі є на сайті Асоціації «Біржові та електронні майданчики»: aeaep.com.ua.

Мета проекту та напрямки діяльності

На меті проекту «ProZorro.Sale» створити  прозору систему продажу, оренди різних видів майна відповідно до вимог чинних ЗУ.

Серед напрямків діяльності слід відзначити такі аукціони:

  1. з продажу майна державних, комунальних підприємств;
  2. з продажу майна банківських активів (знаходяться під ліквідацією);
  3. з продажу об’єктів малої приватизації;
  4. з оренди землі, нерухомості;
  5. з продажу приватного майна;
  6. з продажу необробленої деревини;
  7. з розподілу квот підтримки.

На платформі аукціони відбуваються відповідно до класичної англійської та голландської моделі.

Особливості різних моделей аукціонів

В англійській моделі початкова ціна має бути збільшена мінімум на 1%. Тривалість – 3 раунди. В кожному раунді дається 3 хвилини, за які учасник має внести свою пропозицію. Виграє той, хто вніс пропозицію з найбільшою ціною.

В голландській моделі ситуація зворотна. Початкова ціна має бути знижена на відсоток, що вказаний в умовах торгів (максимальний – 99% від початкової ціни). Проходить в 3 етапи.

Ціна падає до мінімальної чи рівня, на якому один з учасників торгів зупинив її падіння. Остання можливість для учасників внести цінову пропозицію за 10 хвилин – це друга частина торгів. Як тільки закінчиться відведений час система в автоматичному режимі відкриває інформацію про учасників, цінові пропозиції. На заключному етапі учасникам, які встигли зафіксувати ціну, дається право на фінальну пропозицію. Після цього система визначає переможця торгів з найпривабливішою ціновою пропозицією.

Для участі в аукціонах діє 41 майданчик, кожен з яких успішно пройшов акредитацію. Їх перелік розміщений на сторінках «ProZorro.Sale». Користувач має зареєструватися на одному з майданчиків. Потім сплатити гарантійний внесок.